YETERLİ Parti’den dikkat çeken ‘mülakat’ görüntüsü

KPSS’de soruların çalındığı tezi gündemdeyken, UYGUN Parti toplumsal medya hesabından mülakatlarla ilgili dikkat çeken bir görüntü yayınladı.

İYİ Parti, toplumsal medya hesabından mülakatlarla ilgili dikkat çeken bir görüntü paylaştı.

“ŞAİBELİ İMTİHANLARLA UMUTLARINIZI ÇALAN BU NİZAM BİTECEK”

İYİ Parti’nin paylaşımında, “Şaibeli imtihanlarla senin umutlarını, hayallerini, emeklerini çalan; mülakat cambazlığıyla seni yok sayan bu adaletsiz sistem bitecek! Hak ettiğin yarınlar senin olacak…’Mülakat Değil Liyakat’ temel alınarak hakkın teslim edilecek, az kaldı!” tabirlerine yer verildi.

YÜKSEK PUANLI ÖĞRENCİLERİN MÜLAKATTA ELENMESİNE GÖNDERME

Paylaşılan görüntüde imtihanda 98 puan alan gencin mülakatta elenmesi, 68 puan alan gencin ise kabul edilmesi anlatıldı.

“AYISI DAYISI OLANLAR ATANIYOR”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, sık sık iktidarlarında mülakat sisteminin kaldırılacağı tarafında açıklamalarda bulunmuştu. Mülakat ve kayırma konusunu vilayet ziyaretlerinde de gündeme getiren Akşener, daha evvelden yaptığı bir açıklamasında mülakat sistemine şöyle reaksiyon göstermişti:

“58 puan alıp ayısı-dayısı olan gençlerin tayin edildiği bir ülkede 92 puanla sizin çocuklarınız tayin edilmiyorsa işte burada çok değerli bir haksızlık vardır demektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.