Yeni Şafak yazarı Çelik: Yeni krizin kazanını ise büyük oranda Muharrem İnce ve MHP olacak

Yeni Şafak yazarı Ersin Çelik, İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun dünkü açıklamalarına değinerek, “Yeni krizin kazanını ise büyük oranda Muharrem İnce ve MHP olacak” görüşünü savundu. 

Çelik yazısında, “Aslında en başından belli olan, beklenen mutlak krizi yaşıyor muhalefet. İYİ Parti ve HDP’nin 50+1 denkleminde birbirlerini tamamlayan partiler olduğu, biri olmadan Erdoğan’a karşı seçim kazanamayacakları hesap kitap olarak ortadaydı. Şimdi o kriz geldi kapıya dayandı. Akşener bir kez daha tercih yapmak zorunda kalacak. Ya terk ettiği masaya döndüğü gibi Ağıralioğlu’nun zehir zemberek sözlerini sineye çekecek ve CHP’yi de ikna edecek. Ya da HDP’nin oturmadan oturduğu masayı, bu sefer “kalkmadan” terk etmek zorunda kalacak. Kurmayları ve kendisi bir formül bulmak zorunda. Düştüğü durum mektup hadisesinde olduğu gibi susarak aşılacak gibi değil.” ifadesini kullandı.

TIKLAYIN | İyi Partili Ağıralioğlu: Kemal Bey dayatmasına karşıyız; HDP’nin içinde olduğu bir denklemde, terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir