Uğurcan Çakır oynamak istediği ligi açıkladı

Trabzonspor’un bu dönem elde ettiği şampiyonlukta değerli hisse sahiplerinden biri olan 26 yaşındaki file bekçisi Uğurcan Çakır, dün deplasmanda oynadıkları Medipol Başakşehir karşılaşmasının akabinde İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

“Hem fizikî hem zihinsel çok yorulduk”

Öncelikle müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Uğurcan, “Çok güç bir dönemdi. Hem fizikî hem zihinsel çok yorulduk. Burada oynamak da sıkıntı geldi açıkçası. Kazanmak istiyorduk lakin bir argümanımız yoktu artık, Başakşehir’in Avrupa savı vardı. O yüzden çok yeterli çaba ettiler. Gollerde de ikisi duran top, bir tanesi de geçişten oldu lakin Başakşehir düzgün oynadı. İkinci yarı kendimiz üzere oynamaya çalıştık. Maç berabere olabilirdi lakin Volkan ağabey (Babacan) çok yeterli oynadı. Ona da ‘maşallah’ demek istiyorum. Şampiyon olduk, son maç, biraz ‘tatile çıkalım’ maçıydı. ‘Bitse de tatile çıksak’, o denli bir maçtı. Bütün arkadaşlara, kulüpte çalışanlara, hocalara, idaremize, herkese çok teşekkür ediyorum. Şahane bir dönem geçirdik, bütün arkadaşlarımın yüreğine sağlık” halinde konuştu.

“Avrupa’ya gitmek istiyorum”

“Mantıklı teklifler olursa kulüp de ben de değerlendireceğiz” diyen transferin beğenilen ismi Uğurcan Çakır, “Avrupa’ya alışılmış ki gitmek istiyorum ancak hem bana hem kulübe uygun teklifler gelmesi gerekiyor. Vakit gösterecek. Artık zati ulusal grup var. Buradan 2-3 gün sonra esasen ulusal gruba gideceğim. İyisi olsun inşallah” tabirlerini kullandı.

‘Gönlünden geçen bir lig var mı?’ formunda gelen bir soruya da bordo-mavili oyuncu, “Premier Lig lakin vakit gösterecek” karşılığını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.