Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı: ‘İkinci maçta tipi geçeceğiz’

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Kopenhag’a 2-1 kaybettikleri maçın akabinde konuştu.

Deneyimli teknik yönetici, “Bir teknik adam olarak daima oyun ile ilgilendiğim için bugün son derece tatmin olmuş durumdayım. Oyundan mutluyuz. İkinci yarıda oyunun tamamında planladığımız dominant oyunu gösterdik. Bir sonraki maç için sağlıklı bildiriler verdik” diye konuştu.

Açıklamalarına devam eden Avcı, “Oyun olarak tıp atladığımızı düşünüyorum. Tahminen mağlup olduk lakin kadro şahane bildiriler veriyor. Taraftarlarımız keyifli olsun. İkinci maçta o dayanılmaz takviyeyle birlikte çeşidi geçeceğimize inanıyorum” dedi.

Başarılı teknik adam son olarak, “Bugün burada genç ve şiddetli baskı yapabilen bir gruba karşı bence gerçek oynadık. Kadro çok gelişiyor. Bütün dileğimiz Şampiyonlar Ligi’nde yer almak” sözlerini kullandı.

BASIN TOPLANTISI

Basın toplantısında da konuşan Abdullah Avcı, “Oyuncularımızla gurur duyuyorum. Skor olarak değil lakin oyun olarak çok memnunuz. Ben bu oyuna oyuncu üzerinden bakmadım, tertip üzerinden baktım. Bugün Dorukhan’ın oynamama sebeplerinden birisi hastalığı birisi de Siopis’in tek olarak orada daha âlâ performans vermesi” değerlendirmesini yaptı.

Trabzonspor’un birinci yarıda daha etkisiz bir imaj sergileyip sergilemediği sorusuna cevap veren 59 yaşındaki teknik yönetici, “İlk yarıda kayıp bir Trabzonspor olduğuna katılmıyorum. İkinci yarıda daha dominant bir Trabzonspor vardı. Birinci yarıdaki oyunu tanım ederken şunu söylemek lazım; gole kadar oyunu denetim ettik. İkinci yarıda Bartra ve Bardhi üzere teknik oyuncuların oyuna girmesiyle rakibimizi itebildik” diye konuştu.

Abdullah Avcı, basın toplantısını, “Trabzonspor her şeyi çalışıyor. Savunmayı da çalışıyor atağı da çalışıyor. Maçtan evvel hakemin tahlilini yaptırmıştım. Çok uygun bir hakem. Oyuncuların daima ayakta kalması lazım. Birinci golü ayağımızdaki topu verdiğimiz için yediğimizi düşünüyorum lakin bunlar futbolda var” kelamlarıyla noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.