Tanal’dan ‘AKP yapsın’ açıklaması: O kişi AKP’nin aday adayıydı

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medyadan kendisine, “Urfa-Akçakale arası sırat yoluna bir el atsanız” diyen kişiye, “Oy verdiğiniz AKP yapsın” yanıtını verdi. Tanal’ın cevabı sosyal medyada gündem oldu. Bunun üzerine Tanal, cevap verdiği kişinin AK Parti Urfa Milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

Tanal’ın, “Dün AKP ve Suriyeliler kutlamalar yaptı . Bugün ne değişti; peynir, kıyma, süt, yumurta, zeytin, bulgur, makarna, zeytin yağı, şeker mi ucuzladı. Enflasyon mu düştü. Faizler mi düşecekti. Dolar mı düşecekti, sığınmacılar mı ülkelerine gideceklerdi…. Ne oldu? Dün neyi kutladınız. iyi geceler” paylaşımına yorum yapan Şemsettin Arslanhan ismindeki bir kişi, “Urfa-Akçakale arası sırat yoluna bir el atsanız” ifadelerini kullandı.

Yanal ise bu yorumu alıntılayarak, “Oy verdiğiniz AKP yapsın. Engelleyen mi var?” şeklinde cevap verdi.

‘AKP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI BENDEN HESAP SORMAYA KALKIŞMIŞ’

Tanal, bu yanıtı gündem olunca, kendisinden yol yağımı için ‘hesap sormaya kalkan’ kişinin AK Parti’den milletvekili adayı olduğunu ve daha önce yolun çözümü konusunda iktidarı göreve davet ettiğini hatırlattı.

Tanal paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

İKTİDAR YETKİSİ BİZE VERİLMEDİ: 2 Nisan’da Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret edip, ‘En iyisi biz yine RTE diyoruz’ tweet’i atan AKP Şanlıurfa milletvekili aday adayı, yıllardır yapılmayan Şanlıurfa-Akçakale yoluyla ilgili muhalefet milletvekili olarak benden hesap sormaya kalkışmış! AKP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı, iktidarda CHP varmış gibi bir üslup takınarak, ‘Seçim geride kaldı. Şu Urfa-Akçakale arası sırat yoluna bir el atsanız’ sözleriyle yol meselesini benim çözmemi istiyor. Daha yeni seçim bitti. AKP, Şanlıurfa’dan 8 milletvekili çıkardı. Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nın elinde. Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı oldu. Maalesef iktidar yetkisi bize verilmedi.

BELEDİYELER, BAKANLIKLAR, KAMU KURUMLARI, HEPSİ AKP’NİN EMRİNDE: AKP milletvekili aday adayının, iktidar yetkisini elinde bulunduran kendi partisine, ilgili bakanlığa, Cumhurbaşkanlığı’na çağrıda bulunması gerekmez miydi? Harcama yetkisi ve bu tür çalışmaları yapma görev ve yetkisi, AKP iktidarında. Akçakale yolu başta olmak üzere Şanlıurfa’nın kronikleşmiş sorunlarına çözüm üretmesi gereken AKP’dir. 22 yıldır AKP ne istediyse Şanlıurfa verdi. Belediyeler, bakanlıklar, kamu kurumları, hepsi AKP’nin emrinde.

AKP, HALKA HİZMET ETMİYOR: Kaldı ki bahsedilen Akçakale-Şanlıurfa kara yoluna ilişkin de muhalefet milletvekili olarak zamanında görevimi yaptım. 2021 yılında çözüm konusunda iktidarı göreve davet ettim. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, açıklama yaparak, halk diliyle ‘konuyu abarttığımı’, söz konusu yolda önlem gerektirecek kadar trafik kazası yaşanmadığını iddia etti. Sonrasında troller harekete geçti ve şahsımı hedef aldı. Şu da bir gerçek ki AKP, halka hizmet etmiyor. Hele oylar çantada keklik görüldüğü için Şanlıurfa merkez ve ilçelerine hiç hizmet götürülmüyor.

HESAP SORULMASI GEREKEN ADRES, AKP İKTİDARIDIR: Akçakale’den de Erdoğan’a rekor oy çıktığı için AKP, ‘Akçakale’nin hiç sorunu yok. Bunlar bizden memnun’ algısıyla hareket etmiş oluyor. AKP yine Şanlıurfalılara ikinci sınıf muamelesi yapmaya devam edecektir. AKP iktidarı, kronik sorunlarını çözmeyecektir. Biz ise muhalefet görevimizi layıkıyla yerine getireceğiz. Yapılması gereken hizmetler ve çalışmalar konusunda hesap sorulması gereken adres, AKP iktidarıdır. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*