Sivas’ta TMO, hububat alım mühletini uzattı

Sivas Ziraat Odası Lideri Hacı Çetindağ; Sivas’ta Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 1 Eylül olarak belirlediği hububat alım mühletinin 21 Eylül’e uzatıldığını belirtti.

Çiftçiye müjde verildi

Çetindağ; teşebbüsleri sonucunda Toprak Mahsulleri Ofisi’nin, Sivas’ta 1 Eylül olarak belirlediği hububat alım mühletini 21 Eylül’e uzattığını müjdeledi.

Ton başına arpada 500 lira takviye verilecek

Sivaslı çiftçilerin paniğe kapılmamasını isteyen Çetindağ; 21 Eylül’e kadar ton başına arpada 500 lira, buğdayda bin lira takviyenin verilerek alımların devam edeceğini kaydetti.

“Sivas’ta 21 Eylül’e kadar buğday alımı yapılacak”

İHA’nın haberine nazaran Çetindağ, “Biliyorsunuz TMO’nun çiftçimizden aldığı buğdaylar için desteklemeler 31 Ağustos itibariyle sondu. Alım devam edecekti lakin dayanaklar verilmeyecekti. 3 gündür Ankara’da yaptığımız görüşmeler sonucunda kıymetli ziyaretlerde bulunarak çiftçilerimizin bu kahrını ilettik. Teşebbüslerimizle bir arada Sivas’ta 21 Eylül’e kadar buğday alımı yapılacak, takviyeler de verilecek.


Alım merkezleri açılacak

Buğdayların tamamı çiftçimizden alınacak. Alım merkezleri açılacak. Çiftçimizin mağdur edilmemesi için çalışılacak. Bu yalnızca Sivas için yapılan bir durum. 21 Eylül’e kadar Sivas’ta çiftçimizin elinde buğday ve arpa kalmayacak. Tritikale, yulaf, çavdar üzere eserler 21 Eylül’den sonra da bitene kadar çiftçimizin elinden alınacak. Bu Sivas için değerli bir şey. Zira Sivas’ta TMO’nun alım gücü yetmiyordu.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.