Shane Larkin: Şampiyonluğa odaklandık

Anadolu Efes, Olimpiakos’u 77-74 yenerek Euroleague finaline kaldı. Maçın akabinde Larkin ve Micic, müsabakayı kıymetlendirdi.

İnanılmaz bir maçtı diyen Shane Larkin, “Çok zordu. Bu maçta daima inişler çıkışlar yaşadık. Son ana kadar işin içinde kaldık. Artık şampiyonluğa odaklandık” dedi.

Galibiyeti getiren üçlüğü inanılmaz bir şutla gönderen Vasilije Micic ise “Bugün iki şut kaçırsam da bunu atabileceğimi hissediyordum. Dönem içinde de ders aldığım şutlarım var. Bu şutu kimin attığının ehemmiyeti yok. Biz Shane ile birlikte birbirimizi kıskanmıyoruz. Şutu kimin attığı kıymetli değil. Bana denk geldi.” tabirlerini kullandı. 

Attığı şutu anlatan Micic, “Bir şey yapmam gerektiğini hissettim. Sonrasında çok güç bir şut soktum: Bize finali getirdi. Bir orta erken şut kullanmıştım. O kaçmıştı. Artık girdi. Oyun biraz garip başladı. Maçta sakin kalmam gerekiyordu. Shane birinci yarıda alev aldı ve bizi oyunda tuttu. Maç olağan gidince ek itimatla bu türlü oldu. Kendime güvenmem lazımdı. Kaçırdığım şutlarla birlikte gücüm çok düştü. Lakin sakin kaldım. Bu türlü maçlarda her şey bir saniyede değişebilir. Yapamıyorsan makus bir karakterdesindir. Salon daima Olimpiakos taraftarıyla doluydu. Evimdeydim. Bu kentteki çocukları sevindirdiysem memnunum. Sırbistan’da büyüdüm. Benim için sürpriz değil. Olimpiakos ve Fenerbahçe taraftarını küçüklüğümden beri duyuyorum. Saha dışında ne olursa olsun saha içine odaklanmanız lazım. Bu dövüş maçı değil ki basketbol. Akıllı olmak lazım” açıklamalarını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.