Ndiaye’den Belhanda itirafı: Öteki yere imza atarsam beni öldüreceğini söyledi

Süper Lig gruplarından Adana Demirspor’un yeni transferi Badou Ndiaye, transfer sürecinde Belhanda ile yaşadığı anısını anlattı.

Adana Demirspor’un yeni transferi Senegalli orta saha oyuncusu Badou Ndiaye, kulübün toplumsal medya hesabına açıklamalarda bulundu.

Ndiaye, Adana Demirspor transferinin süratli gerçekleştiğini anlatarak, “Adana Demirspor’a transferim bence çok süratli ve kolay gerçekleşti. Evvel idare ve sportif yönetici ile görüştüm. Onlar beni istedi, ben onları istedim bu sebeple pek kolay gerçekleşti. Adana Demirspor’un ilgisini duyunca çok keyifli oldum. Büyük grupların ilgisini duyduğunuzda her vakit memnun olursunuz. Bilhassa Adana üzere hoş bir kentin ilgisini duyduğunuzda hoş bir histir. Bu yüzden ilgiden ötürü çok mutluydum” diye konuştu.

“BENİ BULUP ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Ndiaye, transfer sürecinde Belhanda ile yaşadığı anıyı da anlatarak, “Özellikle Younes Belhanda bana çok fazla baskı uyguladı, hatta biraz sonlanmaya başladı. Öbür bir yere imza atarsam beni bulup öldüreceğini söyledi. Umarım evvelki grubumuzda yakaladığımız muvaffakiyetleri burada da yaşayabiliriz” biçiminde konuştu.

Hedeflerinden de bahseden Badou Ndiaye, “Geçen dönemden daha güzel bir dönem geçirmek istiyorum. Kulübümüzün öncelikli gayesi bu ve biz de bu maksat için savaşmalıyız. Türkiye’deki kimi hocalarla konuştum. Her birini tek tek aradım ve kendilerine teşekkür ettim ve onlara Adana Demirspor’da oynamak istediğimi söyledim” dedi.

“SENEGAL HARİCİ YAŞAMAK İSTEYECEĞİM TEK ÜLKE TÜRKİYE”

Türkiye’de birçok kulüpten teklif aldığını söyleyen Ndiaye, “Adana Demirspor mesleğimde yeni bir sayfa lakin umarım birebir vakitte mesleğimin en yeterli sayfası olur. Öbür ekiplerden birtakım âlâ teklifler aldım ancak Adana’yı seçtim zira meydan okumayı seviyorum ve bana sunulan projede çok fazla hırs olduğunu düşündüm. Beni hayatta tutan şey bu ve bu yüzden puanlar için savaşmaya sabırsızlanıyorum. Eski grup arkadaşlarımla burada oynayacak olmamdan ötürü çok ancak çok memnunum. Türkiye’de her vakit konutumda üzere hissediyorum. Şayet Senegal’de yaşamayacak olursam yaşamak isteyeceğim tek ülke Türkiye olur” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.