Manisa’da hayatını kaybeden avukatın ölümünde ‘İhmal’ iddiası

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir çocuk babası 21 yıllık avukat Ömer Doğan dün akşam saatlerinde aracında baygın bir halde bulundu.

112 ambulansıyla Alaşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve yaklaşık 3 saat sonra beyin kanaması geçirdiği tespit edilerek ilçedeki özel bir hastaneye götürülen Doğan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Aile, suç duyurusunda bulundu

45 yaşındaki avukat Ömer Doğan’ın yakınları Alaşehir Devlet Hastanesi’nde tedavinin geciktirildiğini, Doğan’ın hastanede bekletildiği için hayatını kaybettiğini iddia etti.

Bunun üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirten Ömer Doğan’ın yakını Okan Kökten, şunları söyledi:

‘Hastanızı temizleyin bakalım’ dediler

Ömer Doğan, Şeyhsinan Mahallesi’nde dün saat 18.40 civarlarında kendisine ait otomobilde baygın halde görülünce, vatandaşlar 112’yi aramışlar. 112 ambulansıyla Alaşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırmışlar. Biz haber alınca hastaneye gittik. Ömer Doğan’ın alkolden baygın olduğu iddiasıyla bekletildiğini öğrendim. Bunun üzerine hemşireye EKG çekildi mi diye sordum. ‘Sarhoş bir şeyi yok’ dedi. Ömer Doğan’ın nefes almakta güçlük çektiğini gördüm. Satrasyon baktınız mı dedim, yine ‘Sarhoş’ dediler. Ömer Doğan küçük ve büyük tuvaletini kaçırmış olarak yattığı için hastaya bakamayacaklarını, ‘Hastanızı temizleyin bakalım’ dediler. Bizde hastamızın temizlik bakımını yaptık, sonra hastamıza müdahaleye başladılar. Daha sonra beyin tomografisi çekimi yaptılar.

“Hastamız yaklaşık 2 saat alkollü olduğu iddiasıyla ayılması için bekletilmiş”

Tomografide beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Bunun üzerine beyin cerrahisi olan en yakın hastaneye sevk ettiler. Koskoca Alaşehir Devlet Hastanesi’nde beyin cerrahi doktoru yokmuş. Bizim hastamız yaklaşık 2 saat alkollü olduğu iddiasıyla ayılması için bekletilmiş, yapılan tahliller sonucunda alkollü olmadığı belirlenmiş. Ayrıca hastanede beyin cerrahi uzmanı olmadığı için hastamız hayatını kaybetmiştir. Koskoca devlet hastanesinde beyin cerrahı uzmanı olmaması düşündürücüdür. İnşallah başka hastalar bizim gibi beyin cerrahı mağduru olmaz. Ağabeyim hastanede beyin cerrahisi olsaydı, erken müdahale edilebilseydi belki şu anda aramızda olacaktı. Bununla ilgi Alaşehir Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Hastaneden açıklama

Hastane yetkilileri ise hastanın acil servise geldikten sonra gerekli tıbbi inceleme ve müdahalelerinin yapıldığını, beyin anevrizma rüpturuna bağlı beyin kanaması teşhisi konulduğunu, bunun üzerine beyin cerrahı bulunan en yakın hastaneye sevk edildiğini belirterek, olayın savcılığa intikal ettiğini ve soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

İzmir’e gönderildi

Avukat Ömer Doğan’ın Alaşehir Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk otopsisinin ardından cenazesinin İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği açıklandı.

Doğan’ın Yenice Mahallesi’nde bulunan evlerinin önüne taziye çadırı kurulurken, cenazesinin 23 Mart perşembe günü ikindi namazından sonra Yeni Mezarlık’ta toprağa verileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir