Hırsızdan pişkin savunma: ‘Çay içmeye geldim’ dedi

Olay, evvelki gün saat 02.00 sıralarında Bayrampaşa İsmetpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, kuşkulu şahıs, hırsızlık için geldiği sokakta bir binayı gözüne kestirdi. Hırsız akabinde seçtiği binaya yağmur borularına tutunarak örümcek adam üzere tırmandı.

DEMİR PARMAKLIKLARA TAKILDI

Pencereden içeri giremeyen şahıs, geldiği üzere aşağıya indiği esnada demir parmaklıklara takıldı. Kurtulmak için uğraşırken ses çıkaran hırsız, giriş katında ikamet eden mesken sahibini uyandırdı. Duyduğu ses ile cama koşan mesken sahibi, hırsız ile karşı karşıya geldi.

ÜST KOMŞUYA ÇAY İÇMEYE GELDİM’

Ev sahibinin ‘Sen kimsin, burada ne işin var’ sorusu üzerine hırsız pişkince ‘Üst komşuya çay içmeye geldim’ diyerek yanıt verdi. Mesken sahibi durumu meskende bulunan oğlu Ali Dikmen’e haber verdi. Ali Dikmen hırsızlık için gelen şahsı yakalayıp tekme tokat dövmeye başladı.

Ancak bir mühlet sonra kuşkulu şahıs Dikmen’in elinden kurtularak kaçtı.

O ANLAR KAMERADA

Hırsızın yağmur borularına tutunarak aşağıya inmesi bir binanın güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Manzaralarda binaya tırmanan hırsız tekrar binanın yağmur borularına tutunarak aşağıya iniyor. O esnada dairede oturan kişi hırsızı yakalayarak zapt etmeye çalışıyor. Hırsızın ise bir müddet sonra kendisi yakalayanın elinden kurtularak kaçtığı görülüyor.

‘HIRSIZDAN MESKEN SAHİBİNE PİŞKİN CEVAP’

Hırsıza müdahale eden konut sahibinin oğlu Ali Dikmen “Gece saat 02.20 sıralarında meskene gelmiş, oturuyordum. Şu sarı binadan bir kişi camdan aşağı inerken, ayağı takılıyor. Annem de çıkıp soruyor “sen kimsin, nesin?” diye soruyor. Ben çay içmeye geldim diyor. Bu saatte çay mı içilir? Ben o sesi duyunca direkt dışarı çıktım. Biraz arbede oldu, daha sonra da kaçtı yakalayamadım” dedi.

Ev sahibinin yaptığı ihbarla olay yerine gelen Polis grupları, hırsızı yakalamak için etrafta çalışma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.