Havuzda dehşeti yaşayan aileler konuştu: Kafamızda sandalye kırdılar

Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan yabancı uyruklu kişiler, bir sitenin havuzuna girmek istedi. Yabancı uyruklu kişilerin, havuza girmelerine müsaade edilmemesi üzerine, site sakinleri darp edildi. Şiddet gören vatandaşlar olayla ilgili emniyete şikayette bulundu. Site sakinlerine saldıranlar ise hala bulunamadı.

Site sakinleri Mudanya Emniyet Müdürlüğü ‘nde ifade verirken polis 34 FMF 302 ve 16 SOG 50 plakalı otomobiller ile kaçan yabancı uyruklu 15 kişiyi arama çalışmalarını başlattı.

AİLELER YAŞADIKLARINI ANLATTI

Site havuzuna girmek isteyen kişilere izin verilmeyince küfür edip sandalye ve buldukları cisimlerle kendilerine saldırdıklarını belirten aileler şunları söyledi:

“Kendimizi güvende hissetmiyoruz. Çocuğum ‘anne yine gelecekler mi, havuza girebilecek miyiz’ diye soruyor. Tehdit ettiler bizi. Hala şoktayız. Kendi ülkemizde, kendi sitemizin içinde sandalyeler kafamızda kırıldı, söyleyebileceğim bu.”

ZAFER PARTİSİ DESTEĞE GİTTİ

Zafer Partisi Bursa İl Başkanı Adem Şimşek, olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Şimşek’in açıklaması şöyle:

“Olayı duyar duymaz Mudanya’ya geldik. 15 yabancı uyruklu erkeğin site sakinlerini darp ettiğini öğrendik. Avukatllarımız ile olaya müdahil olduk. Site sakini vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız.

Zafer Partisi olarak böyle durumlarla karşılaşabiliceğimizi her fırsatta dile getirdik. Bu kaçan erkek 15 yabancı uyruklu yakalanıp hakettiği cezayı alana kadar takipte olacağımızı kamuoyuna bildiririz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.