Fatih Terim birebir günde iki tazminat davasını kazandı

Uzun yıllar boyunca Galatasaray’da hem futbolculuk hem de teknik yöneticilik yapan Fatih Terim, bu sefer tazminat davasıyla gündeme geldi. Toplumsal medyada kendisine hakaret eden iki kişiyi avukatına bildiren Terim, 30 bin lira tazminat ödemesi alacak.

Terim birinci olarak hakaret içerikli kelamlar sarf ettikleri gerekçesiyle Tamer S. Ş. ve Emirhan S. ile davalık olmuştu. Görülen birinci davada bahsi geçen bireylerin deneyimli teknik yöneticiye bin 300 lira ödeme yapması kararlaştırılmıştı.

PARA CEZASININ ÖLÇÜSÜ ARTTIRILDI

Fatih Terim’in avukatı Candaş Gürol, mevzuyu İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne taşıdı. Evvelki gün görülen davada Tamer S. Ş.’nin 20 bin lira, Emirhan S.’nin 10 bin lira ödemesi istikametinde karar verildi.

GÜROL: “HUNHARCA İHLAL EDİLDİĞİNİ GÖZLEMLEMEKTEYİZ…”

Avukat Candaş Gürol, davaya ait yaptığı açıklamada: “Kişilik hakların internette hunharca ihlal edildiğini gözlemlemekteyiz. Kişinin ünlü olması sert bir biçimde hakarete uğrayacağını ve kabulleneceği manasına gelmiyor. Bu türlü bir yanlış algı var. Hukukta bunun yeri yok. Kimsenin kimseye ünlü diye hakaret etmeye hakkı yok. Tazminatın tamamının kabul edilmesi emsal bir karar” tabirlerini kullandı.

Haziran 2021’de Burak Elmas idaresiyle bir arada yine Galatasaray teknik yöneticisi olan Fatih Terim, makûs gidişata mahzur olamayarak Ocak 2022’de misyonundan ayrılmak zorunda kalmıştı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.