‘Cesi’ depremden 73 gün sonra sahibine ve yavrularına kavuştu

Selçuk Arslan

BODRUM – 11 ili etkileyen Maraş merkezli depremlerde zarar gören hayvanların rehabilitesi amacıyla yapılan çalışmalarda, sahibi tespit edilemeyen veya sahibi bulunamayan hayvanlar, Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde batı illerinde bulunan hayvan barınaklarına gönderildi.

Muğla’ya gelen, sahipsiz hayvanlar Muğla Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından ilçelerde bulunan barınaklara yerleştirilerek bakım ve rehabiliteleri sağlandı.

Sahibi tespit edilemeyen hayvanlar ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde Haski cinsi köpeğin üzerinde bulunan çipten yola çıkılarak isminin “Cesi” olduğu ve sahibinin Hatay’ın Samandağ ilçesinde ikamet eden ve depremde evi zarar gören Mert Pala olduğu tespit edildi.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (HAYDİ) personeli tarafından Hatay HAYDİ Timi personeli ile irtibata geçilerek Mert Pala’yla iletişim kuruldu.

Fethiye ilçesinde barınakta bulunan Cesi, görevlendirilen jandarma personeli tarafından Hatay’a götürüldü ve sahibi Mert Pala’ya teslim edildi.

İki yavrusu bulunan Cesi, deprem üzerinden 73 gün sonra hem sahibine hem de yavrularına kavuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir