Binali Yıldırım: 2023’ün sonuna kadar 81 vilayetteki tüm okulları açacağız

Amasya’ya eşi Semiha Yıldırım ile gelen AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım, Ayşe Kadir Kutlu Kızılay Anaokulu’nun açılış merasimine katıldı.

’81 Vilayet, 81 Anaokulu’ projesinin 6 yıl evvel başladığını söyleyen Binali Yıldırım,  “Bu hoş kente ne yapılsa yeridir, azdır. Bu açacağımız anaokulu mana itibarıyla heyecan verici bir projedir.” dedi.

“Tüm okulları açacağız”

2023 yılının sonuna kadar 81 vilayetteki tüm okulları açmayı hedeflediklerini belirten Yıldırım, şu sözleri kullandı:

“Burada yavrularımız şekillenecek, sosyalleşecek ileriki yıllarda oluşacak kişilik özellikleri burada başlayacak. Okul öncesi eğitimin ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha güzel anlıyoruz. Okul öncesi eğitimde büyük gayelerimiz var. Semiha hanım öncülüğünde 6 yıl evvel bu projeyi Türk Kızılay ile birlikte başlattık. Hayırseverler olarak 81 ile 81 anaokulu projesi, diye yola çıktık.

İlk anaokulunu Bitlis Adilcevaz’da açtığımızda azı gitti birçok kaldı, diyorduk. Amasya’yı açarken de birden fazla gitti azı kaldı, diyoruz. İnşallah önümüzdeki sene 2023’ün sonuna kadar cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıl dönümüne kadar 81 vilayetimizdeki bütün okulları açmayı hedefliyoruz. İyi, uğurlu olsun”

Konuşmaların ardından kurdele bölümü yapılarak, anaokulu açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.