Bakan Kirişci: 2023 ile başlayan periyot ‘Türkiye yüzyılı’dır

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Sakarya Meydan Muharebesi’nin 101’inci yıl dönümü nedeniyle Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Duatepe Anıtı’nda düzenlenen kutlama programına katıldı. Programa Bakan Kirişci ile birlikte MHP Genel Lider Yardımcısı Mevlüt Karakaya, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Tabiat Müdafaa ve Ulusal Parklar Genel Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı. Merasimde konuşan Bakan Kirişci, Sakarya Zaferi’nin kazanıldığı tarihin rastgele bir savaşın değil, Anadolu’daki bin yıllık Türk varlığının da dönüm noktalarından biri olduğunu belirterek, “Sakarya Meydan Muharebesi ile dipdiri bir Türk devleti, Türkiye Cumhuriyeti doğmuştur. Çaldağı’nda, Beştepe’de, Karlıtepe’de, Duatepe’de, Mangal Dağı’nda, ‘Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ diye başlayan İstiklal Marşı’mıza ilham veren kahramanlarımız, Polatlı-Haymana sınırında verdikleri büyük çaba ile isimlerini tarihe, yürekleri ve kanlarıyla kazımışlardır” dedi.

‘2023 İLE BAŞLAYAN DEVİR ‘TÜRKİYE YÜZYILI’DIR’

15 Temmuz 2016’da darbe teşebbüsüne karşı verilen uğraşın de destansı direnişlerden biri olduğunu aktaran Kirişci, “Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, milletimizle birlikte Türkiye’yi uçurumun kenarından kurtardık. 15 Temmuz, Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenen 7’den 70’e tüm milletimizin zaferidir. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz; 2023 ile başlayan devir ‘Türkiye yüzyılı’dır. Türkiye’nin, kelamı dinlenen, bölgesel değil küresel bir güç olduğu yeni bir periyoda adım atıyoruz. 2053 amaçlarımıza gerçek sağlam ve güçlü adımlarla ilerlerken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde her alanda yakaladığımız ivmeyle ülkemizi layık olduğu yere taşıyacağız” tabirlerini kullandı.

Konuşmasının akabinde Bakan Kirişci’ye Tabiat Müdafaa ve Ulusal Parklar Genel Müdürü Mustafa Tuğrul Şahin tarafından Atatürk tablosu ikram edildi. İkram takdiminin akabinde müzik dinletisi sunuldu. Program, Türk jetlerinin Polatlı semalarında uçuşuyla sona erdi. Programın akabinde Bakan Kirişci, vatandaşlara çorba dağıttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.