Babacan’dan Erdoğan’a davet: Bari şu bayram günü otursun, biraz tezekkür etsin

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Kurban Bayramı vesilesiyle partisinin Ankara Vilayet Teşkilatı’yla bayramlaştı.

Burada bir yaptığı konuşmada Erdoğan’a seslenen Babacan, “Sayın Erdoğan’a tekrar davet yapıyorum. Bari şu bayram günü otursun, biraz tezekkür etsin. Nerede kusur yaptığını biraz düşünsün…Eğer seçime kadar ülke iflas ederse, temerrüde düşerse bizim işimiz zorlaşacak…O, ‘Kalkmış bana ders vermeye çalışıyor’ diyor. Lakin derse gereksinimi var. Benden ders almıyorsan şu olanlardan bari ders al, memleketin düştüğü halden ders al” dedi.

Babacan, şöyle konuştu;

BAYRAMDA BİRAZ TEZEKKÜR ETSİN, NEREDE YANILGI YAPTIĞINI DÜŞÜNSÜN

Sayın Erdoğan’a tekrar davet yapıyorum. Bari şu bayram günü otursun, biraz tezekkür etsin. Nerede kusur yaptığını biraz düşünsün. Seçimden sonra biz alacağız, hepsini düzelteceğiz, Türkiye’yi ayağa kaldıracağız fakat seçime daha vakit var. Şayet seçime kadar ülke iflas ederse, temerrüde düşerse bizim işimiz zorlaşacak. Ülkeyi bugün bu halde teslim alsak 6 ayda krizi çözeriz.

BENDEN DERS ALMIYORSAN MEMLEKETİN DÜŞTÜĞÜ HALDEN DERS AL

Bayram günü bu söylediklerimi dikkate al. O, ‘Kalkmış bana ders vermeye çalışıyor’ diyor. Fakat derse gereksinimi var. Benden ders almıyorsan şu olanlardan bari ders al, memleketin düştüğü halden ders al. İki tane kıymetli adımı atsın, Türkiye’nin iflas riski çabucak azalır. Kriz çözülmez lakin iflas riski azalır. Bir Merkez Bankası’nın başına sapasağlam, dürüst, ehil bir kadroyu cet. İki Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) başına dürüst, ehil bir kadroyu cet. Lakin ondan sonra elini, ayağını çek. Talimat vermeyi de bırak.

ÜLKEDE ENFLASYON YÜZDE 200’LERE VARMIŞ DURUMDA

TÜİK birinci 6 ay için enflasyon sayısını açıkladı. Utanmadan yüzde 78 küsur diye küsurat da vererek güya kuyumca terazisinde enflasyon ölçüyormuş numarası yaparak enflasyon açıklıyor. Çarşıya pazara giden, meskenine alışveriş yapan her vatandaşımız görüyor ki bu ülkede enflasyon yüzde 200’lere varmış durumda. Enflasyonu gerçeğinden çok düşük açıklıyorlar. Gerisinden o düşük, uydurma enflasyon oranında emekliye ve memura artırım yapıyorlar. 84 milyonun gözünün içine baka baka enflasyon konusunda palavra söylüyorlar.”

İktidarın Türkiye’nin rastgele bir problemini çözme imkânı ve ihtimali yok. Artık geriye kalan sayılı günlerinde, iktidarda durdukları sürece nasıl daha fazla nemalanırız, nasıl daha fazla menfaat sağlarız sıkıntısına düşmüş durumdalar.

TAKILMIŞ PLAK ÜZERE DÖRT YILDIR BİREBİR ŞEYİ SÖYLÜYOR

Nakarat üzere tekrar ettikleri üç beş tane husus var. Sayın Erdoğan’ Enflasyonu tek haneye düşüreceğiz’ diyor. Takılmış plak üzere dört yıldır tıpkı şeyi söylüyor. Bırak tek haneyi, bırak iki haneyi üç haneye çıktı. Faizler aldı başını gitti. Nitekim yazık oluyor.

DAHA SUUDİ ARABİSTAN’DAN 5 KURUŞ ÇIKMADI

Ülkenin 190 milyar dolarlık döviz rezervini tükettiler. Merkez Bankası’nı art kapısından cayır cayır yaktılar. Ülke dövize muhtaç olunca da swap dilenmeye başladılar. Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan… Daha Suudi Arabistan’dan 5 kuruş çıkmadı. Görürüz, ne kadar gelir. Havuzun tabanı delik. Ne kadar döviz bulsalar o deliklerden akıp gidecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.