Arka Sokaklar Dizisinin Ayla’sı Filiz Taçbaş CHP Milletvekili Aday Adayı Oldu

Akıllarımıza Arka Sokaklar dizisindeki rolü ile kazınan ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, kariyerine siyasetçi olarak devam etme kararı aldı. Arka Sokaklar’da Rıza Baba’nın eşi Ayla Soylu olarak izlediğimiz Taçbaş, son olarak Çukur dizisinde izleyici karşısına çıkmıştı. Ünlü oyuncu, milletvekili aday adayı olduğu duyurusunu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Yıllar boyunca ekranlardaki yerini koruyan, Türkiye’nin en uzun soluklu dizisi olarak dikkat çeken Arka Sokaklar, birbirinden değerli oyunculara ev sahipliği yaptı. Bunlardan bir tanesi de Filiz Taçbaş’tı.

Profesyonel tenis oyuncusu olan Taçbaş, bir yandan 10 yaşında başladığı oyunculuğunu sürdürürken diğer yandan tenisle ilgili köşe yazıları yazıyordu.

Kendisini son olarak Show TV’nin ekranları kasıp kavuran dizisi Çukur’da izlemiştik. 2021 yılından beri herhangi bir projede rol almayan Taçbaş’ın siyasete atılacağını öğrendik.

14 Mayıs 2023 seçimlerinde yalnızca Cumhurbaşkanı değil, milletvekilleri de seçilecek. Seçin öncesi milletvekili olmak isteyen vatandaşlar için adaylık başvuruları sürüyor. Bu isimlerden biri geçtiğimiz günlerde Candan Erçetin olurken, diğeri Filiz Taçbaş oldu.

Instagram hesabında 20,4 bin takipçisi bulunan Taçbaş, Cumhuriyet Halk Partisi’nden İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

“Cumhuriyetimizin 100.yılında bir olabileceğimiz, tüm sorunların altından tek yumruk olarak kalkabilecegimiz… Vatanıma ve milletime yoldaş olacağım bir göreve adım atıyorum. CHP İzmir 2. bölge milletvekili aday adaylığı için başvurumu yaptım. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yoluma devam edeceğim. Saygılarımla Filiz Taçbaş.”

Daha sonrasında verdiği pozun altına “Daha aydınlık yarınlara.. Sevgilerimle..” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir