Alibeyköy Barajı’nda birlikte yüzdüğü arkadaşını kurtaran çocuk boğularak öldü

Alınan bilgiye nazaran, Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde oturan Mehmet Derya (15) ile Eyüp Ensar Gökçe (11), yüzmek için Sultangazi Alibeyköy Barajı’na geldi. Etraftakilerin ihtarlarına karşın arkadaşıyla baraja giren Gökçe, bir mühlet sonra suda çırpınmaya başladı.

Arkadaşının boğulduğunu gören Derya, kendinden küçük yaştaki Gökçe’nin yardımına koştu. Arkadaşını kıyıya yakın alana getirmeyi başaran Derya, daha sonra bir anda suda gözden kayboldu.

Yüzerek sudan çıkmayı başaran Gökçe, arkadaşının gelmediğini görünce etraftakilerden yardım istedi. Etraftakilerin sudan zahmetle çıkarttığı Derya, hareket etmeyince durum sıhhat gruplarına bildirildi.

Olay yerine gelen sıhhat takımları, Derya’nın hayatını yitirdiğini belirledi.

Polis gruplarının olay yerindeki incelemelerinin akabinde çocuğun cenazesi, İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Çocuklara yardım edenler ortasında yer alan Mehmet Görmez, AA muhabirine, baraja balık tutmak için geldiklerini, çocukların boğulduğunu duyduklarında yardıma koştuklarını söyledi.

Suya girdiklerinde çocuğun boğulduğunu gördüklerini aktaran Görmez, “Boğulduktan 15 dakika sonra girdik, cesedi çıkardık. Beş, altı metre uzaklık bulunuyordu. Derinlik 2.5 metre kadar vardı, 15 dakika geçmişti. Cesette morarmalar oluşmuştu.” dedi.

Ölen arkadaşı Mehmet Derya ile yurttaşların uğraşıyla boğulmaktan kurtulan Gökçe ise yüzmek için baraja geldiklerini tabir etti.

Gökçe, arkadaşının kendisiyle suya girmek için “Gel sana bir şey olmaz” dediğini aktararak, “Elimden tuttu, sonra beni omzuna aldı. Sonra kendisi boğuldu. Suyun altından yüzerek buraya geldim. Sonra ağabeyler geldi, beni aldı. On dakika sonra kendime geldim, 5-10 dakika sonra da onu çıkardılar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.