4 ayda bin 600 köy yaşam merkezi

KÖYLERİN KALBİ OLDU
Köy okullarının ilkokul olarak kullanılamadığı durumlarda anaokulu, anaokulu olarak kullanılamıyorsa halk eğitimi merkezi olarak kullanılabilmesi amacıyla devam eden projeyle ilgili çalışmalar sürüyor.

Köy yaşam merkezi projesi; sadece anaokulu, ilkokul ve halk eğitimi merkezleriyle sınırlı değil. Köylerde yaşayan halkın uğraşlarına yönelik eğitimler de veriliyor. Aynı zamanda köylerdeki kadın kooperatifleri de köy yaşam merkezleriyle entegre edilerek, eğitimle iş gücü piyasasını iç içe geçiren bir mekanizma hayata geçirilmiş olacak.

AİLELER VE ÇOCUKLARA AYNI ÇATI ALTINDA EĞİTİM
Köy yaşam merkezi, ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim ve tasarım alanlarında hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüşürken çocukların ve ebeveynlerin aynı çatı altında eğitim ve üretim süreçlerine katılmalarını sağlıyor.

Çocukların eğitim alırken deneyimli insanlarla buluştuğu, kültür transferi yapıldığı bir mekân haline gelen köy yaşam merkezleri, yaşam boyu eğitim merkezi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.