15 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismar: Sanığa 111,5 yıl ceza istendi

Ankara’da yaşayan S.K., 2020 yılının yaz tatilinde ailesi ile birlikte memleketleri Ankara’ya gitti. Burada Emre K. ile tanıştı. Akabinde Ankara’ya dönen S.K.’nin, 2021 yılının ocak ayında meskenden kaçarak K.’nin köydeki konutuna gittiği argüman ediliyor. Ailesinin kayıp ihbarında bulunması üzerine S.K. ve K. daha sonra Konya’ya gitti. Bir müddet burada kalan ikili, akabinde tekrar köye dönerek Emre K.’nin dayısı Hasan Ç.’nin konutunda yaşamaya başladı. Emre K. bu müddette, baba meskeninde, Konya’da yaşadıkları meskende ve dayısının meskeninde S.K.’ye cinsel istismarda bulundu.

Bir mühlet sonra ailesinin meskenine dönen S.K., öbür bir arkadaşının yanında kaldığını söyledi. Fakat S.K. meskenine döndükten sonra Emre K., tekrar buluşarak birlikte olmak istedi. S.K.’nin görüşmek istememesi üzerine Kara, çektiği müstehcen imgeleri ifşa edeceğini söyleyerek şantaj yapıp, tehdit ve hakarette bulundu. Bunun üzerine S.K., ailesi birlikte polise giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Emre K., S.K.’ye ilişkin müstehcen imajları evvel akrabalarına gönderip akabinde toplumsal medya hesabından yayımladı. Akabinde Emre K. gözaltına alındı. S.K.’nin ise hastanede yapılan muayenesinde nitelikli cinsel istismara maruz bırakıldığı tespit edildi.

111,5 YIL MAHPUS CEZASI TALEBİ

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, Emre K. hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘cebir, tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’, ‘özel hayatın kapalılığını ihlal etme’, ‘çocuk ile ilgili üretilen müstehcen yayınları yayımlamak’, ‘şantaj’ ve ‘hakaret’ hatalarını zincirleme işlediği gerekçesiyle 111,5 yıl mahpus cezası istemiyle dava açarak, tutuklanması talebinde bulundu. Ankara Batı 2’nci Ağır Ceza iddianameyi kabul ederek Emre K.’nn tutuklanmasına karar verdi. Ayrıyeten savcılık Emre K.’nin annesi Nuran K., babası İhsan K., ağabeyi Abbas K. ve dayısı Hasan Ç. hakkında da ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürmünden 10 yıla kadar mahpus istemiyle dava açtı.

‘ÇOCUĞUN HAYATINI YAŞANMAZ HALE GETİRDİ’

S.K.’nin avukatı İrem Esra Kömürcü Altun, faili tutuklatmak için bir yıldır önemli bir hukukî çaba verdiklerini belirterek, “Çocuk, fail tarafından kaçırıldıktan sonra nitelikli cinsel istismara mağdur bırakılıyor. Bu harekete failin ailesinden birçok kişi de göz yumarak iştirak ediyor. Çocuğa meskenini açıyor, gelen kolluk kuvvetlerine çocuğun konutlarında olmadığını söylüyor. Çocuk ismine cürüm duyurusunda bulunduktan sonra gelen isimli tıp raporu çocuğun beyanlarını teğe bir dayanaklar nitelikteydi. Adaletin yerini bulması konusunda yaptığımız bir yıllık uğraş sonunda bugün maksadımıza ulaşarak faili tutuklatabildik. Bu mühlet zarfında fail hakkında uzaklaştırma kararı aldık lakin fail çocuğun yolunu kesti. Çocuk okula giderken, ‘okula gitmeyeceksin’ diye dövdü. Çocuğu staja giderken buldu dövdü. Hepsi için farklı başka şikayetlerde bulunduk. Çocuğun mahrem imgelerini hukuka muhalif bir biçimde ele geçirerek yaydı. Hem çocuğun hem de ailesinin hayatını yaşanmaz hale getirdi. Biz 10’a yakın belgeyle çocuğun hayatını yaşanabilir hale getirmek için bütün hareketler hakkında cürüm duyurusunda bulunduk. Uğraşlarımız sonunda hazırlanan iddianamenin kabul edilmesinden sonra fail tutuklanarak cezaevine gönderildi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.